KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4424402
nr 442 4402
Pastell
Signerad, Man, 32 x 24
måndag 4 december 2006
kl 17:17:17
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta